Tam za humny..

najdete malebné vinařství Ježková rodinného typu se sídlem v Moravské Nové Vsi. Jeho historie se začala psát roku 1900. Miroslava Ježková jako mladší dcera pana Ing. Miroslava Košuta přebírá a pokračuje v rodinné tradici vinařství. Samozřejmě s podporou celé rodiny a především s dlouholetými a cennými zkušenostmi svého otce. Vinařství obhospodařuje 9 ha vinic. Je zařazeno do integrované produkce révy vinné, podle něhož vznikl i jeho název.

Nejstarší vinice je z roku 1932, z níž bylo vyrobeno víno ze starých odrůd s názvem Dědovo červené a Dědovo růžové. Nejmladší vinice je z roku 2014. Při zpracování hroznů vycházíme z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu.
V nabídce máme různé odrůdy vín. Stejně jako jsou zastoupeny staré odrůdy, např. Ryzlink vlašský, Sauvignon, Modrý Portugal, Frankovka, tak i oblíbené odrůdy Ryzlink rýnský, Chardonnay, Dornfelder, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, ale i slovenské odrůdy DĚVÍN, VÁH, NORIA, DUNAJ, NITRA. Vinařství vlastní sklep ve sklepních uličkách Výmol, který bývá otevřen veřejnosti při různých vinařských akcích v Moravské Nové Vsi. Dále můžeme na sklepě nabídnout i řízenou degustaci s posezením v počtu 20 lidí.